مقالات

پرواز اراک عسلویه | اجاره سوئیت در عسلویه

سفر به اراک

اراک یکی از کلان‌شهرهای ایران و از بزرگترین شهرهای مرکز ایران و مرکز استان مرکزی و شهرستان اراک است که عموما آب و هوایی گرم و خشک دارد. جمعیت اراک در سال ۱۳۹۵ خورشیدی برابر با ۵۲۰٬۹۴۴ نفر بوده که از این نظر قطب جمعیتی استان مرکزی و هجدهمین شهر پرجمعیت ایران به حساب می‌آید. اراک از شهرهای صنعتی ایران است.

از لحاظ گوناگونی محصولات صنعتی، نخستین، از لحاظ وجود صنایع مادر، دومین و به‌طور کلی یکی از چهار قطب صنعتی کشور محسوب می‌شود.

از لحاظ گردشگری، قدمت بیشتر بناهای تاریخی اراک به دوره قاجار بازمی‌گردد. از مهم‌ترین صنایع دستی شهر، قالی اراک است که در گذشته اهمیت و اعتبار فراوانی داشته‌است و رقیب قالی کرمان بود.

پرواز اراک عسلویه 300x213 - پرواز اراک عسلویه | اجاره سوئیت در عسلویه

پرواز اراک عسلویه

آثار تاریخی اراک

اراک دارای آثار تاریخی  و طبیعی فراوانی است که معروفترین آنها درست در قلب بیابان یک تالاب با وسعت ۲۵ هزار هکتار قرار گرفته است که  تالاب میقان نامیده میشود.

تالاب میقان نه تنها در تامین آب این شهر بیابانی بلکه به پاک بودن هوای آن هم کمک می کند.

همچنین اگر در طول سال باران کافی ببارد پرآب می شود. اما در سال های کم بارش خشک شده و حالت کویری دارد. شما همچنین میتواند برای خرید به بازار اراک برید که  در زمان سلطنت فتحعلی شاه ساخته شده و از اولین بناهایی بود که در اراک ساخته شده. این بازار شامل ساختمان های مدرسه، مسجد، حمام، سقاخانه، کاروانسرا و آب انبار است اما امروزه فقط مسجد و سقاخانه سالم مانده اند.

 

فرودگاه اراک

عملیات ساخت فرودگاه اراک در سال 1366 و با نظارت سازمان هواپیمایی کشوری، و در شمال شرقی شهرستان اراک و در قسمت کویر میقان، در کنار دریاچه نمک میقان؛ در زمینی به وسعت 470 هکتار شروع شد.

در شهریور 1378 با پایان عملیات ساخت ساختمانهای اداری و باند پروازی افتتاح شد. این فرودگاه با انجام 3 پرواز در هفته در مسیر اراک مشهد و بالعکس در  روزهای شنبه وسه شنبه و همچنین یک پرواز اراک عسلویه هفته ای یک بار و بالعکس و در روزهای یکشنبه به عنوان یکی از فرودگاه های کم تردد کشور محسوب می شود. البته با توجه به کاهش حجم تقاضا در سال 98 تمام پروازهای فرودگاه اراک متوقف شده و هیچ پروازی در 8 ماه نخست سال از این فرودگاه انجام نشده است. تعداد پروازهایی که از اراک انجام میشود در طی هر هفته زیاد نیست اما شما میتوانید لیست پرواز های اراک و دیگر شهر ها را در سایت چمدون بررسی کنید.

فرودگاه اراک 300x211 - پرواز اراک عسلویه | اجاره سوئیت در عسلویه

فرودگاه اراک

در عسلویه کجا اقامت کنیم؟

یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام سفر به عسلویه اهمیت بسیار دارد محل اقامت است. مطمئنا با یک جست و جوی ساده درباره ی اقامت در عسلویه با لیستی از اقامتگاه ها از جمله اجاره منزل روزانه در عسلویه رو به رو می شوید.

سایت لیدوماتریپ، با قرارگیری میان رتبه های برتر گوگل یکی از این سایت های معتبر رزرو آنلاین است و به شما این امکان را می دهد قبل از سفر اقامتگاه های مختلف را بررسی کنید و پس از رزرو سفر خود را آغاز کنید.از مزیت های اسکان در این اقامتگاه ها به حداقل رساندن هزینه ها و جلوگیری از اتلاف وقت برای جستجوی اقامتگاه به صورت حضوری است.

منبع: لیدوما

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجاره سوئیت در اراک
اجاره سوئیت در اراک آپارتمان مبله ویلا خانه منزل روزانه محلات